יום חמישי, 9 באוקטובר 2014

צמיגים לרכב ונקודות מעניינות עליהם

לרוב, איננו נוהגים לחשוב על הצמיגים של הרכב שלנו. מבחינת רוב האנשים, הצמיגים הם פשוט שם, מתפקדים, נוסעים, ואולי הם צריכים תיקון של פנצ'ר פעם או פעם בשנה. מלבד זאת, הצמיגים הם לרוב הדבר האחרון שאנחנו נוהגים לחשוב עליו. למעשה, מדובר בטעות נפוצה מדי, ואם חושבים על זה – טעות שהיא גם די מסוכנת. חשוב להבין כי הצמיגים הם גורם קריטי בכל הקשור לנסיעה של הרכב שלכם. הצמיגים הם גורם יחיד ומיוחד אשר מחבר בין הרכב לכביש, ולכן יש להם חשיבות כל כך קריטית בכל פן של הנסיעה שלכם. ברור כי גם הרכב הטוב ביותר בעולם לא יוכל לנסוע ללא צמיגים איכותיים ותקינים, וכי על מנת להשיג נסיעה בטוחה, נעימה, חלקה וחסכונית – אתם זקוקים לצמיגים איכותיים וטובים.
צמיגי הרכב המודרניים התפתחו מתוך צמיגים האופניים. אולם, לפני כ-120 שנים, כאשר הומצאו הרכבים הראשונים, הצמיגים שנבנו בסגנון צמיגי האופניים לא הצליחו לספק נסיעה בטוחה מספיק לרכבים החדשים שרק אז החלו להיבנות. מה שקרה הוא שהצמיגים הראשונים היו צמיגים עם פנימית, ובמקרה של פנצ'ר או תקלה אחרת, הצמיגים נהגו להתפוצץ, להיקרע ואף להתעופף מהג'נטים. כמובן שזה היה מסוכן מאוד, והוביל להרבה מאוד תאונות ופציעות.
כמו כן, הצמיגים הראשונים היו יחסית חד פעמיים, ולאחר נסיעה של כמה עשרות קילומטרים הם פשוט נשחקו והיה צורך דחוף להחליפם.
ועכשיו נדלק קדימה כמאה שנים. הצמיגים המודרניים של ימינו הם מוצר היי טק לכל דבר ועניין. הם מיוצרים בטכנולוגיה המתקדמות ביותר, הם מתבססים על מחקר ופיתוח מדעיים ברמה הגבוהה ביותר, והם מסוגלים לספק לנהגים כמעט כל דבר שאפשר לחלום עליו.
בין היתר, יש כיום צמיגים אשר מסוגלים להפחית את רעשי הנסיעה. תחשבו כמה זה מדהים, וכמה זה מיוחד שהצמיגים יכולים לעשות דבר כזה. בנוסף, יש כיום צמיגים אשר מסוגלים לחסוך במידה ניכרת בהוצאות הדלק. מדובר בחיסכון כספי משמעותי לאור מחירי הדלק של השנים האחרונות אשר רק הולכים ומאמירים. כמו כן, יש אפילו צמיגים שמסוגלים לתקן את עצמם במקרה של פנצ'ר

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה